Ako sa starať o detské vlasy?

Ako sa starať o detské vlasy?

Prvých 6 mesiacov

 

Detičky majú prvých pár mesiacov obvykle krátke, jemné vlásky, ktoré postupom začnú hustnúť. Nezľaknite sa, ak spozorujete vypadávanie, u novorodencov je to bežné. Častokrát však proces obmeny vlasov nespozorujete. V tomto období nie je nutné, a ani by sa nemal, používať šampón. Úplne postačí vlažná voda, prípadne detské mydielko, ktoré nevysušuje pokožku a neštípe v očiach.

Česanie u bábätiek môže niekomu pripadať zbytočné, avšak má to svoje opodstatnenie – detská pokožka sa vďaka tomu lepšie prekrvuje a stimulujú sa vlasové folikuly. Na česanie používajte jemný hrebienok, a pokojne sa tomu venujte aj dvakrát denne.

 

Od 6-tich mesiacov

 

Od šiestich mesiacov začínajú vlásky hustnúť a vy môžete siahnuť po detskom šampóne. Je veľmi dôležité, aby bol šetrný k citlivej pokožke dieťaťa, neštípal v očiach a bol bez parabénov. Existujú detičky, ktoré s umývaním problém nemajú, ak však patríte k mamičkám, ktorých ratolesti túto procedúru znášajú horšie, odporúčame postaviť sa k tomu hravo. Deti sú všímavé a majú rady farby, pekné vône a zaujímavé tvary. Napríklad aj značka L’oreal využila tento fakt pri tvorbe svojho produktového radu L’oreal kids, preto niet divu, že sú tieto šampóniky s originálnym dizajnom medzi mamičkami také obľúbené. Vlásky by sa mali umývať jeden až dvakrát týždenne. Po umytí detské vlasy jemne vysušte uterákom a nechajte prirodzene vyschnúť, do 2 rokoch sa sušenie fénom neodporúča.

Ak máte už väčšie dieťa a zauzlované vlasy pre vás nie sú cudzím pojmom, určite oceníte pomoc detského kondicionéra. Je to na nezaplatenie!

 

Súvisiace články

Odpovedať

Všetky polia sú povinné

Meno:
E-mail: (koncept)
Komentár:
Zadajte kód