Starostlivosť o farbené vlasy

Starostlivosť o farbené vlasy

 V dnešnej dobe si väčšina žien farbí vlasy a nie je sa čomu diviť – máme na výber z toľkých módnych odtieňov a vďaka šetrnosti, kvalite farieb a prípravkom starajúcim sa o farbu vlasov, môžeme byť každú chvíľu niekým iným. Stále by sme ale mali starať o naše farbené vlasy a venovať im špeciálnu pozornosť. Aj napriek tomu, že sú dnes farby vysoko kvalitné a s minimálnym obsahom chémie, stále prenikajú do stredu vlasu a tým narušujú jeho štruktúru. Prelivy sú pre vlasy šetrnejšie, pretože sú pigmenty uložené len na povrchu vlasu a neotvárajú vlasovú kutikulu.

Dnes sú profesionálne farby na vlasy dostupné všetkým a tak môžeme vlasom venovať aspoň z časti takú starostlivosť, ako kaderník. Farby na vlasy môžete vyberať z niekoľkých značiek ako je napríklad Matrix, L´Oréal Professionnel, Schwarzkopf, Goldwell a pre menej náročné a za prijateľné ceny si môžete zaobstarať farby značky Kallos. Aj napriek tomu Vám ale doporučujeme prenechať zložitejšie farbenie a tónovanie Vášmu kaderníkovi, pokiaľ chcete mať farbu perfektnú a podľa Vašich predstáv.

Vlasy by Ste nemali po farbení umývať aspoň 48 hodín. Ak to samozrejme vydržíte dlhšie, tým lepšie pre Vaše vlasy. Farba sa musí totižto vo vlasoch stabilizovať a ak aj znížite frekvenciu umývania vlasov na minimum, môžete si užívať dlhotrvajúcu a žiarivú farbu. Medzitým Vás môže zachrániť suchý šampón, ktorý naviac dodá Vašim vlasom objem. Veľmi obľúbeným produktom, ktorý je na trhu ešte stále novinkou, sú vlasové korektory – zakryjú Vaše odrasty medzi farbením a môžete ich zohnať v niekoľkých odtieňoch.

Nás, čo si farbíme vlasy, najviac trápi strata farby vlasov. To spôsobuje niekoľko faktorov – pobyt pri mori (slniečko, morská voda), ale i vlhko, chlór a nečistoty. Veľa ľudí si myslí, že vymývanie farby spôsobuje časté používanie šampónu. Faktom je, že z najväčšej časti za to môže voda. Snažte sa regulovať aj jej teplotu – čím teplejšia voda bude, tým rýchlejšie farba vybledne. Preto je potrebné si vyberať produkty určené priamo na farbené vlasy, ktoré spomalia vymývanie farby a vlasy budú udržovať žiarivé a lesklé. Farbením sa vlasy taktiež vysušujú, sú lámavejšie a krehkejšie. Zabúdať by Ste preto nemali ani na hydratáciu vlasov v podobe regeneračných masiek alebo olejčekov.

V sekcii pre farbené vlasy nájdete mnoho produktov, ktoré Vašim vlasom dajú presne to, čo potrebujú.