Sezóna zosvetľovanie

Sezóna zosvetľovanie

Je JAR a väčšina z nás (okrem naplánovania jarného upratovania) sa objednala k svojmu kaderníkovi. S novou sezónou sa totiž neodmysliteľne spája nový účes a nová farba.

A pre všetkých, ktorí už majú v diári označenú návštevu svojho obľúbeného miesta - kaderníctva, máme malý prehľad toho najdôležitejšieho, čo by ste mali (ako laici) o farbení a zosvetľovaní vedieť.

Zosvetľovanie

Sezóna jar-leto nabáda k zosvetlení vlasov. Slnko svieti podstatne viac a vlasy sa prirodzene vďaka jeho žiareniu zosvetľujú. Skúsený kaderník tomuto prirodzenému procesu vie pomôcť vďaka špeciálnym technikám.

1. Melír

Melír pozná snáď každý. Je to najobľúbenejšia technika zosvetlenia prameňov alebo partií vlasov. Nemusí mať len svetlý odtieň ale aj tmavý či obľúbený pastelový.

2. Americký melír

Už menej známy je americký melír. Kaderník pri tejto metóde zosvetlí pramene až o 9 odtieňov. Americký melír je typický tým, že kombinuje 2 a viac odtieňov zosvetlených prameňov. Tie sú zosvetľované v rôznych dĺžkach. Odfarbenie ale nikdy nezačína pri korienkoch.

3. Ombré

Ďalšia, veľmi obľúbená metóda zosvetľovania je Ombré. Jedná sa o zosvetlenie vlasov v ich dĺžkach a následné tieňovanie. Kaderník vykúzli na vlasoch kontrast, ktorý môže byť až o 6 odtieňov.

4. Sombré

Sombré je vlastne jemné Ombré (soft Ombré). Jedná sa o zosvetlenie farby vlasov v dĺžkach. Kaderník sa snaží docieliť čo najviac nenápadného kontrastu. Zosvetľuje maximálne o 3 odtiene.

5. Bronde

Technika farbenia, pri ktorej kaderník pracuje s hnedými a blond odtieňmi. Do blond farby sa pridajú jemné hnedé pramene. Brunetkám zase rôzne tóny svetlé.

 

6. Balayage

Je veľmi prirodzená technika zosvetlenia prameňov a zameriava sa predovšetkým na dĺžky. U melíru kaderník rovnako široké pramene vlasov oddelí. Pri technike balayage kaderník farby maľuje priamo na niekoľko v ruke voľne držiacich prameňov.

7. Babylights

Kombinácia melíru a ombré. Výsledkom sú veľmi prirodzene pôsobiace zosvetlené vlasy, ktoré pôsobia ako pobozkané slnkom.

8. Ecaille

Technika, ktorá kombinuje karamelové farebné tóny vlasov, ktoré dopĺňajú zlatisté pramene.

9. Shatush

Kaderník u tejto techniky zanecháva tmavé korienky. Dĺžky a končeky potom zosvetľuje do rôznych odtieňov blond, ktoré pôsobia veľmi prirodzene.

 

Nie každý ale túži mať svetlejšie vlasy. Ak si prajete novú farbu vlasov, pripravili sme pre Vás prehľad farbiacich metód. Niektoré z nich si môžete vyskúšať aj doma. Prečítajte si náš nasledujúci článok.

Súvisiace články