Super – ingrediencie

Super – ingrediencie

Príroda sa začína prebúdzať a nám sa do žíl vlieva viac energie a života. Aj my sme súčasťou prírody a mali by sme sa preto aspoň na jar zamerať na náš životný štýl a naštartovať organizmus na novú sezónu.

Telo ale aj vlasy si na jar zaslúžia odľahčený jedálniček. Vlasom prospeje taký, ktorý neobsahuje sulfáty a parabény. Do vlasového jedálnička by sme naopak mali zaradiť super-ingrediencie, ktoré sú nabité vitamínmi. Pripravili sme pre Vás rebríček super-ingrediencií a produktov na vlasy, ktoré si Vaše vlasy práve teraz na jar zaslúžia.

 

Granátové jablko = Maria Nila: Luminous Colour

Granátové jablko obsahuje mix super-látok, ktoré blahodarne pôsobia na náš organizmus. Je významný antioxidant a zabraňuje usadzovaniu škodlivých voľných radikálov v tele. Granátové jablko je známe tým, že dokáže regulovať krvný tlak, spomaľuje proces starnutia a urýchľuje liečbu zápalov.

Aktívnu látku z granátového jablka obsahuje rada Luminous Colour vlasovej kozmetiky Maria Nila. Granátové jablko v nej dokáže zázraky, chráni farbu a vlasové vlákno navyše bráni pred negatívnymi vplyvmi farbenia a UV žiarenia. Maria Nila je vôbec super značka. Neobsahuje parabény ani sulfáty. Je prísne vegánska, zaštítená organizáciami The Vegan Society a Leaping Bunny. To znamená, že výrobky netestuje na zvieratách.

 

Aloe Vera = Matrix Biolage: HydraSource

Nie je náhoda, že starovekí Egypťania dali aloe vera meno "krv bohov". Už egyptské ženy využívali účinky tejto výnimočnej super-ingrediencie pre svoje skrášľujúce rituály. Zázračné účinky má z rastliny dužina, ktorá má guľovitú textúru. Pomáha pri liečení kožných problémov a zároveň vie pomôcť pri prekyslení žalúdka a s rôznymi črevnými problémami.

Dužina aloe vera je plná vody. Práve tejto vlastnosti využívajú kozmetické firmy na výrobu najrôznejších hydratačných prípravkov. Aj vlasy hydratáciu potrebujú. Vlasom ju efektívne vedia dodať produkty z rady HydraSource od Matrix Biolage, ktoré sa inšpirujú práve aloe verou.

 

Nechtík lekársky a harmanček = Source Essentielle: Delicate Shampoo

Nechtík lekársky i harmanček sú plné liečivých látok, ktoré pôsobia blahodarne na trávenie a chránia organizmus pred baktériami. Obe super-liečivé rastliny majú hojivé účinky na našu kožu. Source Essentielle od L'Oreal Professionnel obsahuje výťažky z nechtíka lekárskeho, ktorý pomáha vlasom s výživou a kvety harmančeka je harmonizujú.

 

Kvet bavlníka = Matrix Biolage: VolumeBloom

Bavlna sa používa v tradičnej medicíne i liečiteľstve. Obsahuje látky, ktoré pomáhajú regenerovať tkanivá a pomáha v hojení rán. Vo vlasovej kozmetike ju využíva Matrix Biolage. Poznáte kvet, ktorý by bol viac nadýchaný a objemný než práve kvet bavlny? Látky, ktoré spôsobujú nadýchanosť bavlníka dodávajú objem i Vašim vlasom. Práve také sú obsiahnuté vo VolumeBloom rade od Matrix Biolage.

 

Levanduľa a jazmín = Source Essentielle: Nourishing Oil

Levanduľa uľavuje od bolesti a má protizápalové účinky. Používa sa pri liečbe kožných problémov, nachladnutí i migréne. Jej blahodarných účinkov na vlasy si všimli už starovekí Rimania. Vlasy sú po levandule jemné a lesklé. Jazmín krásne vonia a má blahodarne liečivé účinky, vďaka ktorým budú vlasy posilnené. Levanduľu aj jazmín nájdete v Nourishing Oil od L'Oreal Professionnel. Vyskúšajte tento jedinečný olej, ktorý vlasy hĺbkovo vyživí, dodá im jemnosť a hydratáciu.

Kvety kamélie = Matrix Biolage: SmoothProof

Semienka kamélie sa využívajú v ľudovom liečiteľstve ako posila pre oslabený imunitný systém. Kamélia obsahuje silné antioxidanty, ktoré sú skvelé pre naše telo i vlasy. Vlasy budú vďaka nej vyživené a odolné. Kvety kamélie sú zaujímavé tým, že milujú vlhkosť. Len vďaka nej sú tak nádherne plné a lesklé. Túto vlastnosť využíva rada SmoothProof od Biolage. Produkty tejto rady dokážu uzavrieť vlasové vlákno a nedovolia vlhkosti kaziť dokonalý účes.