Extra účesy pre extra príležitosť

Extra účesy pre extra príležitosť

Keď sa blíži 14. február, rozdeľujú sa ľudia na dve skupiny. Tí, ktorí Deň svätého Valentína milujú a tí, ktorí tento sviatok neoslavujú. My sa hrdo hlásime do tej prvej skupiny.

Svätý Valentín nesie so sebou posolstvo, že bez lásky sa žiť nedá a my si ju musíme vážiť. 14. februára jej teda vzdajme hold. Trebárs aj bez darčekov, len si proste dajme s láskou rande. A na rande chce každý vyzerať perfektne a možno aj trošku výnimočne. Pripravili sme dva účesy, ktoré sú jednoduché a ktoré sa na valentínske rande dokonale hodia.

1. Hollywoodske vlny

Klasický účes, ktorý nikdy nevyjde z módy. Je skvelý, nech už sa chystáte na červený koberec, dôležitú večeru alebo valentínske stretnutie. Tento luxusný účes si naozaj obľúbite, pretože vyzerá skvele a je neuveriteľne ľahký.

KROK JEDNA

Do vlasov aplikujte produkt, ktorý zaručí, že vlny dlho vydržia. Práve pre tento účes - hollywoodske vlny existuje produkt Hollywood Waves od L'Oreal Techni.Art.

KROK DVA

Rozdeľte vlasy na dve sekcie: spodnú a hornú polovicu - ako pomyselnú vodiacou čiaru zvoľte Vaše obočie. Aby sa Vám vlasy lepšie delili do sekcií, použite hrebeň s ostrou špičkou. Potom hornú časť vlasov zopnite štipcom.

KROK TRI

Pripravte si žehličku na vlasy. Uchopte asi 4 cm široký prameň vlasov a vytvorte lokne. Lokne vytvoríte tak, že prameň vlasov pri korienkoch vložíte do žehličky a zvyšok prameňa cez žehličku obtočíte. Žehličku mierne točivým pohybom stiahnite po prameni dolu. Snažte sa pritom žehličku držať horizontálne. Túto techniku zopakujte.

KROK ŠTYRI

Vytvorené lokne opatrne prečešte kvalitnou kefou. Ak takúto kefu nevlastníte, je na čase si ju vybrať. Čo tak túto od Termixu?

2. Francúzske nedbalé vlny

 

Kde inde by sme sa mali inšpirovať na perfektný účes na rendez-vous než práve vo Francúzsku? Francúzky sú známe svojou chic nedbalou eleganciou a práve nedbalé vlny sú perfektnou kombináciou "neupravenosti" a šarmu. Poďme na to:

KROK JEDNA

Umyté vlasy vysušte fénom. Pri vysúšaní ale postupujte tak, že 2cm pramene ledabolo pomocou prstov zatočíte. Pri natáčaní jednotlivých prameňov striedajte smery.

KROK DVA

Akonáhle budú vlasy asi na 80% suché, aplikujte produkt, vďaka ktorému vám rozstrapatené vlasy dlho vydržia. Najlepšou voľbou je French Girl Hair Messy Cliché od L'Oreal, ktorý je práve k tomuto účesu vytvorený.

KROK TRI

Rozdeľte vlasy na tri vodorovné sekcie - ako vodiace čiary zvoľte vaše obočie a uši. Pokiaľ máte husté vlasy, budete potrebovať vytvoriť sekcií viac. Pre rozdelenie vlasov do sekcií vyberte hrebeň s ostrou špičkou a hornú časť vlasov zopnite štipcom.

KROK ŠTYRI

Pripravte si žehličku. Ak vám chýba kvalitná, môžete sa inšpirovať tu. Uchopte asi 3 cm široké pramene a vytvorte lokne rovnakým spôsobom ako u hollywoodskych vĺn, len s tým rozdielom, že u jednotlivých prameňov musíte striedať smer natáčania - raz smerom dovnútra, potom smerom von.  Žehličku držte v uhle skôr vertikálnom.

KROK PÄŤ

Akonáhle budete mať vlasy natočené, opatrne ich rozčešte a ak bude treba, ešte zafixujte.

 

Záverečná bodka

Čo by to bolo za valentínske rande bez prekrásnej vône? Na Valentína vyberajte tie, ktoré navodia tú pravú romantickú atmosféru. Ako stvorená pre zaľúbené dámy je Love Story od Chloé. Kvetinovo svieža a zvodná je zase Seducción od Yodeymy.

Či už zvolíte akýkoľvek účes a vezmete na seba akýkoľvek parfum, nezabudnite, že najdôležitejší ste vy dvaja!

Prajeme vám prekrásny a nezabudnuteľný Deň svätého Valentína.

Súvisiace články