3 tipov, aby si leto užívali aj vlasy

3 tipov, aby si leto užívali aj vlasy

Leto je v plnom prúde a každý si rád užíva dni strávené na slniečku, opaľovanie a teplý vzduch pri vode. Na čo je ale potrebné v týchto dňoch dbať obzvlášť, sú vaše vlasy. Tie totiž trpia nielen vplyvom UV žiarenia, ale aj teplom a pôsobením slanej vody.

 

Tu sú tri tipy, ako na to, aby ste si leto užili s krásnymi a zdravými vlasmi:

 

1) Chráňte pred žiarením

Rovnako ako pokožka potrebuje opaľovací krém, aj vlasy je potrebné chrániť. Ideálny je ochranný šampón, ktorý vlasy nielen vyživuje, ale obsahuje aj UV filter, ktorý chráni vlasy pred slnečnými lúčmi a pôsobením morskej a chlórovanej vody. Skúste tento. Vonia po mandarinkách a obsahuje makadamiový olej.

 

2) Neničte vlasy chlórom a soľou

Šípka do bazénu a potápanie sa v mori je zábava. Nie ale pre vlasy, ktoré sú týmito vplyvmi namáhané viac než zvyšok tela. Odporúčame účinnú masku, ktorá im krásne uľaví a vy sa môžete ďalej bezstarostne oddávať letnému osvieženiu.

 

3) Regenerujte

Keď vlasom dáva zabrať slniečko, nie je nič účinnejšieho, než hlboká regenerácia. Vlasy krásne vzpruží a dodá im silu do ďalších horúcich dní. Tá najlepšia je taká, ktorá obsahuje výživné zložky ako makadamiový olej a ochranu pred UV žiarením.

 

Či už si leto užívate vo vlnách slaného mora, pri bazéne na chate alebo v horách, nezabúdajte na svoje vlasy. Dajte im tú správnu starostlivosť pre ich krásu a zdravie. Budú vám vďačné.

Štítky: vlasy leto tipy